Google Website Translator Gadget

Moi mili goście

piątek, 13 stycznia 2012

Pudełeczko "print-room" - jak robię to ja :)

Dziś obiecany kursik na print-room’owe pudełeczko, czyli jak robię to ja :)


Dotychczas miałam okazję podmalowywać jedynie czarnym kolorkiem. Widziałam prace z kolorem czerwonym, niebieskim, ale mnie najbardziej odpowiada czarny.

Tak wygląda efekt końcowy.Pudełko jest odgapione od koleżanki Asi, która zapoczątkowała "modę" na print-room. Od zawsze powtarzam, że ma talent i perfekcyjnie wykonuje swoje prace, kilka razy odsyłałam was na jej bloga.... poza doskonałym dekupażem robi również piękne scrapkowe prace - karteczki, notesy (nauczyła mnie jak się je robi i w zasadzie dzięki niej zaczęłam moje karteczkowanie).
Asia na ubiegłorocznym zjeździe dekupażystek z forum Decoupage24 w Nałęczowie zrobiła pudełeczko z tym motywem. Ona wymyśliła wycięcie elementu z tej ornamentowej ramki. Na tym samym zjeździe (dzięki temu, że Asia przywiozła ze sobą więcej tych motywów) ja rozpoczęłam jedną z czarno-białych bransoletek. Zachorowałam też na takie pudełeczko. Zapowiedziałam, że odgapię je i zrobię sobie podobne. Nie było przeciwwskazań. Asia nigdy nie miała nic naprzeciw temu, by od niej odgapiać.

Aby zrobić takie pudełeczko należy przygotować
-pudełko
-papier ścierny
-farbę akrylową białą i czarną (biała flugger, czarna idea)
-motyw (serwetka, papier, wydruk z komputera, najlepiej laserowy)
-pędzelek precyzyjny do podmalowań, pędzelek do pomalowania reszty oraz pędzelek gąbkowy (który posłużył mi do tepowania wieczka, by było równo, bez smug po pędzlu)
-klej do decoupage (heritage 3 w 1)
-lakier do wykończenia (błyszczący)Zabieramy się do pracy :)
1.    Szlifujemy pudełko papierem ściernym, by było gładkie i zbieramy wilgotną szmatką pyłki.
2.    Malujemy całe pudełko farbą podkładową, tu biała farba flugger

                         

3.    czekamy aż wyschnie, można w tym czasie wyciąć motywy potrzebne do przyklejenia


4.    przyklejamy w wybranym miejscu  wycięte elementy
5.    następnie, jak klej wyschnie, podmalowujemy motyw, starając się nie zamalować go,  czarną farbą
Można przed rozpoczęciem podmalowań zabezpieczyć sobie motyw naklejony i położyć 1-2 warstwy lakieru. Wtedy, jeśli najedziesz czarną farbą na motyw łatwo będzie można ją zetrzeć (ja robię to patyczkiem do ucha).I tak dookoła… tu jeszcze farba jest mokra

Na wieczku możecie umieścić, co chcecie. Można dać podobny motyw, który podmalujecie.
Moje wcześniejsze pudełeczko właśnie tak zrobiłam


 wszystko co sobie wymyślicie możecie nakleić:)   

Ja sobie postanowiłam zrobić takie bez motywów i bardzo mi się podoba powiem nieskromnie.

Nie jest to trudne, prawda?
W każdym razie zachęcam do spróbowania. Przedmiot ozdobiony w tym stylu wygląda bardzo efektownie. Szczególnie jak jest wylakierowany na super błysk :)))

Niektóre z dziewczyn odwiedzających , czytających ma już na swoim koncie tego typu pracę. Być może robiłyście inaczej? Podzielcie się waszymi doświadczeniami, uwagi i wszelkie rady bardzo mile widziane :) a wręcz wskazane :)

Pozdrawiam cieplutko i życzę miłego tworzenia print-room'owych przedmiotów :)
Marta


Rozpoczęło się głosowanie

Kochani do wczoraj można było zgłosić swój blog do udziału w VII Edycji Konkursu na Blog Roku 2011.

Mój blog bierze udział w konkursie BlogRoku 2011 w kategorii Moje zainteresowania i pasje.


Od dnia dzisiejszego rozpoczyna się II etap- głosowanie.


Głosowanie w tym etapie Konkursu polega na wysłaniu SMS na numer 7122. W treści SMS konieczne jest podanie unikalnego numeru bloga- H00171 , na który chcemy oddać swój głos.
 (Uwaga! W treści SMSa należy umieścić jedynie numer bloga, nie należy umieszczać w niej żadnych dodatkowych znaków ani spacji.) Koszt SMSa to 1,23 zł brutto.

Mój nr to:   H00171  ( Ha, zero, zero, jeden, siedem, jeden)

Jeśli podoba Ci się mój blog i chcesz zagłosować, bardzo proszę o oddanie głosu poprzez wysłanie sms'a o treści  H00171 na nr 7122.

Wszystkim, którzy zagłosują serdecznie dziękuję :))

Pozdrawiam cieplutko i życzę wam dobrego dnia :)
Marta 

wtorek, 10 stycznia 2012

Dziś na kolorowo...

Zacznę od pudełeczka, o którym wspomniałam w poprzednim poście. Jak zobaczyłam serwetkę z tą dziewczynką, od razu chwyciłam za pudełko i ruszyłam do malowania :) No same zobaczcie jaka jest słodziutka. Nie mogłam się oprzeć :)))


Myślałam o ozdobnym zapięciu, ale zrezygnowałam po przyłożeniu. Takie podoba mi się bardziej. Myślę też, że łatwiej będzie korzystać z niego Małej Damie, która otrzyma to pudełeczko w prezencie :)

* * * 

Kolejne dwie serwetki, którym nie mogłam się oprzeć ;) od razu przy przeglądaniu nowej dostawy odłożyłam je, by w pierwszej kolejności coś z nich wymodzić. Najlepiej pasuje cała (klejona na żelazko) na to właśnie pudełeczko x 4 :))) więc....


Zrobiłam specjalnie do tych pudełeczek swoje własne kolory bejcy. Namieszałam, by dopasować lepiej... bejce flugger'a i dragon'a i pobieliłam je troszeczkę.


* * *
A teraz się pochwalę. Wczoraj odebrałam przesyłkę od ewkiki. Zupełnie się nie spodziewałam. Ewa zaskoczyła mnie bardzo i sprawiła wiele radości nie tylko mi. Otrzymałam od niej piękne serduszko, papierki do scrapków a Kubuś całą masę kolorowych żelków i smakowite serduszka :)
Ewuniu dziękujemy Ci pięknie. Serduszko już wisi w kuchni :)

* * * 

Przez weekend zmalowałam print-room'owe pudełeczko, które następnym razem przedstawię i opiszę krok po kroku, na prośbę czytelników ;)

A teraz już zmykam, pozdrawiam cieplutko :)
Marta
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...