Google Website Translator Gadget

Moi mili goście

piątek, 11 lutego 2011

Jajka malowane :)

Życie bez komputera było inne ;), miałam duuużo więcej czasu np. na zdobienie wydmuszek, szycie na maszynie, oklejanie mydełek...
Zrobiłam taką graciarnię na stole ( nie takim wcale małym -100x180 cm), że nie było gdzie postawić komputera, jak już był gotowy  ;) Dziś muszę go całkowicie uprzątnąć na wieczorne spotkanie ze znajomymi :)Pierwsze tegoroczne wydmuszki z wywierconymi dziurkami, serduszkami i innymi kształtami :)I mydełka
Instrukcja bielenia drewna

Witajcie!
Przepraszam, że troszkę później. Na usprawiedliwienie powiem tylko, że mąż zabrał komputer do pracy, żeby poinstalować jakieś programy (po wymianie dysku i zmianie oprogramowania niestety nie było tego, co mieliśmy wcześniej; całe szczęście odzyskałam dane). No i tak się przedłużyło.
Opisywałam już w kilku mali'ach jak ja bielę, no i powtórzę to na blogu :)To żadna sztuka, każda z Was świetnie sobie z tym poradzi.
Myślałam o zdjęciach, żeby zrobić z tej instrukcji taki kurs obrazkowy, ale...niestety nie mam pomocnika :(  Myślę, że bez zdjęć sobie poradzicie.
Jeśli któraś z Was ma życzenie zobaczyć "na żywo" moje bielenie -zapraszam do siebie :) Poważnie mówię :) proszę o maila, umówimy się i pobielimy ;)

Instrukcja

Przygotowujemy:
drewniany przedmiot,
bejcę w wybranym kolorze,
farbę akrylową jasną (np.pastelowa orchidea),
pędzelek gąbkowy duży i mały,
pędzelek twardy (taki szczeciniasty),
papier ścierny.

1. drewienko szlifujemy, oczyszczamy z drobinek
2. bejcujemy, czekamy aż wyschnie
3. pedzel gąbkowy delikatnie namaczamy w farbie, odbijamy jej nadmiar na gazecie, foli, ręczniku papierowym tepując (tak, by na gąbce nie było widać farby) a następnie przeciągamy po drewnie robiąc pasy farby (od boku do boku i tak z góry na dół)
4. jeśli farby nałożyliśmy za dużo, albo efekt nam się nie podoba w tym konkretnym miejscu przecieramy pędzelkiem szczeciniastym szorując nim
5. całość dla "wyrównania" można delikatnie przetrzeć papierem ściernym, jak już wszystko wyschnie
6. najładniej drewno bielone wygląda wykończonie w macie, ale można je również zabezpieczyć woskiem przyciemniającym f.stamperia.

Mam nadzieję, że zrozumiale wyjaśniłam, jak robię to ja :)
Z tego co wiem niektóre z dziewczyn bielą drewno za pomocą specjalnej pasty f.starwax, zdaje się :) ale nie mam wiedzy na ten temat, ponieważ nie miałam okazji pracować z tym preparatem.

Odnośnie szablonów.
Można je zrobić na surowym drewnie przed bejcowaniem, bądź położyć na bejcę, w zależności jaki efekt chcemy uzyskać. Na pokazanej pracy szablon zrobiłam po zabejcowaniu.

wtorek, 8 lutego 2011

Nazbierało się...

Pod koniec ubiegłego tygodnia pojawiły się problemy z moim komputerem. Wyświetlił się jakiś błąd krytyczny /?/ cały czas uruchamiała sie defragmentacja... wylogowywał się, nic nie mogłam zrobić :( Oddałam do znajomego informatyka i wymienił mi dysk. Dziś odebrałam laptopa. Przez ten czas, jak go nie miałam, nazbierało się... i tematów i prac...

Przede wszystkim chiałam bardzo podziękować Magdzie za piekny prezent :) W poniedziałek otrzymałam przesyłkę. Magdo sprawiłaś mi ogromną radość. Lusterko okazało się być także ramką. Już "zamontowałam" w niej Kubusia. Biżutki są świetne! z pewnością nie raz wystapię w tym kompleciku. A kubeczek? Z żadnego tak pysznie nie smakowała mi kawka :) Bardzo bardzo dziękuję :)


Otrzymałam kilka maili z prośbą o instrukcję dotyczącą bielenia drewienek.
Obiecuję, że wszystko szczegółowo opiszę. Może już jutro uda mi się to zrobić.

Dziękuję wszystkim, którzy mnie odwiedzali w trakcie tej mojej nieobecności. W szczególności osobom, którym spodobały się moje pracki :) Dziękuję za komentarze, bardzo mi miło, że do mnie zaglądacie :)
Pozdrawiam serdecznie.
Marta
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...